30/03/2023

Profilakse

Ergonomiska darba poza

Vairākas stundas dienā pavadi sēdus - pie datora, skolā, studiju procesā vai cita veida darbā? Vakaros jūti saspringumu plecu joslā un kaklā vai sāpes muguras lejasdaļā? Šis raksts ir domāts tieši Tev

Lasīt vairāk

09/02/2023

Medicīniskais stāvoklis

Karpālā kanāla sindroms

Sāp plaukstu locītavas vai tirpst pirkstu? Šajā rakstā iepazīstināsim ar karpālā kanāla sindromu - tā simptomātiku, profilaksi un ārstēšanas iespējām!

Lasīt vairāk

18/01/2023

Aktivitātes

Kā un cik bieži plānot treniņus?

Ikviens ir dzirdējis, ka nepieciešams “regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, bet ko tas ietver? Šajā rakstā apgūsiet, cik bieži, kādā intensitātē, kad, kur un kā plānot treniņus, lai tie sniegtu optimālus līdz maksimālus

Lasīt vairāk

12/01/2023

Medicīniskais stāvoklis

Rīcības algoritmi akūtu mīksto audu traumu gadījumā!

Akūti mīksto audu bojājumi sastopami kā profesionālajā sportā un fizisko aktivitāšu laikā, tā ikdienā - tie sevī ietver sastiepumus, pamežģījumus, sasitumus un citas epizodes, kurās tiek bojāti muskuļi, saites vai cīpslas.

Lasīt vairāk

27/10/2022

Aktivitātes

Ārstnieciskā vingrošana

ĀRSTNIECISKĀ VINGROŠANA IR KUSTĪBU TERAPIJA FIZIOTERAPEITA UZRAUDZĪBĀ INDIVIDUĀLI VAI GRUPĀ.

Lasīt vairāk

24/10/2022

Profilakse

Vai glikozamīns ir palīgs locītavu veselībai?

Glikozamīns ir skrimšļaudu būvmateriāls, kas palīdz saglabāt veselīgas un stipras locītavas un piedalās jaunu saistaudu izstrādē. Ar gadiem organisma spēja sintezēt glikozamīnu samazinās, kā rezultātā rodas diskomforts un sāpes.

Lasīt vairāk

17/10/2022

Profilakse

Kā palīdzēt nogurušām kājām?

Mēs visu dienu vairāk vai mazāk pavadām, stāvot kājās vai ejot. Ko darīt, ja vakarā kājas ir nogurušus un pietūkušas, pat sāpīgas?

Lasīt vairāk

17/10/2022

Medicīniskais stāvoklis

Sāpes

Sāpes ir sajūta, ko audu pārmērīga noslogojuma vai bojājuma gadījumā rada dažādu receptoru neadekvāts kairinājums.

Lasīt vairāk

13/09/2022

Profilakse

Kā liekais svars ietekmē locītavu veselību?

Vai starp locītavu sāpēm un lieko svaru pastāv saistība? Jā, pastāv, pie tam – vistiešākajā veidā un tā nebūt nav tikai senioru problēma. No abām kaitēm cieš arvien jaunāka gadagājuma cilvēki.

Lasīt vairāk