Akadēmija
Atlasīt pēc

Karpālā kanāla sindroms
Sāp plaukstu locītavas vai tirpst pirkstu? Šajā rakstā iepazīstināsim ar karpālā kanāla sindromu - tā simptomātiku, profilaksi un ārstēšanas iespējām!
Lasīt vairāk
Kā un cik bieži plānot treniņus?
Ikviens ir dzirdējis, ka nepieciešams “regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, bet ko tas ietver? Šajā rakstā apgūsiet, cik bieži, kādā intensitātē, kad, kur un kā plānot treniņus, lai tie sniegtu optimālus līdz maksimālus
Lasīt vairāk
Rīcības algoritmi akūtu mīksto audu traumu gadījumā!
Akūti mīksto audu bojājumi sastopami kā profesionālajā sportā un fizisko aktivitāšu laikā, tā ikdienā - tie sevī ietver sastiepumus, pamežģījumus, sasitumus un citas epizodes, kurās tiek bojāti muskuļi, saites vai cīpslas.
Lasīt vairāk
Ārstnieciskā vingrošana
ĀRSTNIECISKĀ VINGROŠANA IR KUSTĪBU TERAPIJA FIZIOTERAPEITA UZRAUDZĪBĀ INDIVIDUĀLI VAI GRUPĀ.
Lasīt vairāk
Vai glikozamīns ir palīgs locītavu veselībai?
Glikozamīns ir skrimšļaudu būvmateriāls, kas palīdz saglabāt veselīgas un stipras locītavas un piedalās jaunu saistaudu izstrādē. Ar gadiem organisma spēja sintezēt glikozamīnu samazinās, kā rezultātā rodas diskomforts un sāpes.
Lasīt vairāk
Kā palīdzēt nogurušām kājām?
Mēs visu dienu vairāk vai mazāk pavadām, stāvot kājās vai ejot. Ko darīt, ja vakarā kājas ir nogurušus un pietūkušas, pat sāpīgas?
Lasīt vairāk
Sāpes
Sāpes ir sajūta, ko audu pārmērīga noslogojuma vai bojājuma gadījumā rada dažādu receptoru neadekvāts kairinājums.
Lasīt vairāk
Kā liekais svars ietekmē locītavu veselību?
Vai starp locītavu sāpēm un lieko svaru pastāv saistība? Jā, pastāv, pie tam – vistiešākajā veidā un tā nebūt nav tikai senioru problēma. No abām kaitēm cieš arvien jaunāka gadagājuma cilvēki.
Lasīt vairāk
Traumas bērnu un jauniešu sportā
Ja jūsu bērns vai jaunietis ir aktīvs un sporto, tad sporta traumas nav retums un katram sporta veidam raksturīgas savas, specifiskas traumas. Kā no tām izvairīties un kā palīdzēt, ja trauma jau notikusi?
Lasīt vairāk